Στον τέταρτο αγώνα της σειράς ημιτελικών των πλέι οφ του NBA, οι "Minnesota Timberwolves" εξασφάλισαν μια εκτός έδρας νίκη επί των "Dallas Mavericks" με σκορ 105-100.
Ο κορυφαίος σκόρερ του αγώνα ήταν ο γκαρντ της "Minnesota", Anthony Edwards. Κατέγραψε 29 πόντους, 10 ριμπάουντ και εννέα ασίστ. Ο συμπαίκτης του, σέντερ Karl-Anthony Towns, συνέβαλε με 25 πόντους, πέντε ριμπάουντ και μία ασίστ.
Ο κορυφαίος σκόρερ για το "Dallas" ήταν ο γκαρντ Luka Dončić, ο οποίος πέτυχε τριπλ-νταμπλ: 28 πόντους, 15 ριμπάουντ και 10 ασίστ. Ο γκαρντ Kyrie Irving πρόσθεσε 16 πόντους, δύο ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ.
Η σειρά είναι τώρα 3-1 υπέρ του "Dallas". Ο πέμπτος αγώνας της σειράς θα πραγματοποιηθεί στις 31 Μαΐου.
Σχόλια0