28.07.2024, 11:18
219
0

Η Ουκρανία Κέρδισε το Μαρόκο στις Καθυστερήσεις στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024

Η εθνική ομάδα της Ουκρανίας νίκησε το Μαρόκο 2-1 στον αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του ποδοσφαιρικού τουρνουά στους Θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι, Γαλλία.

Το σκορ στο στάδιο "Geoffroy Guichard" στο Σαιντ-Ετιέν άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο στο 22ο λεπτό από τον μέσο της Ουκρανίας Ντμίτρο Κρίσκιβ – 1:0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 63ο λεπτό, ο Ουκρανός αμυντικός Βολοντίμιρ Σαλιούκ αποβλήθηκε. Ένα λεπτό αργότερα, ο Μαροκινός επιθετικός Σουφιάν Ραχίμι ισοφάρισε – 1:1. Στις καθυστερήσεις, ο αναπληρωματικός επιθετικός Ιγκόρ Κρασνοπίρ εξασφάλισε τη νίκη για την Ουκρανία στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων – 2:1.

Μετά από αυτόν τον αγώνα, η Ουκρανία ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του Ομίλου Β με 1 νίκη και 1 ήττα σε 2 αγώνες, με διαφορά τερμάτων 3-3. Το Μαρόκο βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 1 νίκη και 1 ήττα σε 2 αγώνες, και διαφορά τερμάτων 3-3.