Τένις
11.07.2024, 06:46
209
0

Ο Τζόκοβιτς αποχωρεί από τη συνέντευξη στο BBC 98 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη Κείμενο:

Ο Τζόκοβιτς αποχωρεί από τη συνέντευξη στο BBC 98 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη  Κείμενο:

Σε συνέντευξη στο βρετανικό τηλεοπτικό κανάλι BBC, ο Σέρβος τενίστας Νόβακ Τζόκοβιτς εξοργίστηκε από τις πολυάριθμες ερωτήσεις σχετικά με τη συμπεριφορά των οπαδών κατά τη διάρκεια του αγώνα του τέταρτου γύρου του Wimbledon με τον Δανό παίκτη Χόλγκερ Ρούνε. Αποχώρησε από τη συνέντευξη ενάμιση λεπτό μετά την έναρξή της.

"Έχετε άλλες ερωτήσεις; Αυτές που δεν αφορούν τους οπαδούς; Είστε επικεντρωμένοι μόνο σε αυτό ή θα υπάρχουν ερωτήσεις για τον αγώνα;" είπε ο Τζόκοβιτς ζωντανά στο BBC και αποχώρησε από τη συνέντευξη.

Σημειώνεται ότι στον αγώνα του τέταρτου γύρου του Wimbledon, ο Τζόκοβιτς νίκησε με σιγουριά τον Ρούνε σε τρία σετ με σκορ 6:3, 6:4, 6:2.

Ο αγώνας διήρκεσε 2 ώρες και 3 λεπτά. Ο Τζόκοβιτς έκανε πέντε άσους, διέπραξε δύο διπλά σφάλματα και κατάφερε να πραγματοποιήσει 4 από τα 14 break points (29%).